Ozobot Evo bílý

Ozobot Evo bílý
3 399 Kč
včetně RP a DPH

Dostupnost: Není skladem

Přivítejte Ozobota Evo! Díky vlastní inteligenci je sice trochu neposedný, ale pořád roztomilý a hlavně velmi společenský. Nejenom že neustále trousí něco chytrého svým legračním hláskem a přitom nepřestává poblikávat sadou barevných LED, komunikuje i přes Bluetooth 4.0 a lze jej dálkově řídit z bezplatné aplikace pro chytré telefony a tablety. Přesně provedené pohyby a změny barev nebo zvuků lze ukládat a také si přizpůsobit svého malého robůtka na míru. Navíc každý den aplikace přináší další výzvy a odemyká lákavé odměny. Samozřejmostí je snadné programování ve webovém editoru OzoBlockly i kreslení klikatých drah s ozokódy pomocí fixů, které výrobce nezapomněl přibalit. Zvýšený počet spodních senzorů spolehlivě pohlídá sledovanou linii a nové infračervené senzory upozorní robota na všechny překážky v cestě, takže nevrazí nechtěně ani do jiného Ozobota Evo. Radši si s ním pěkně popovídá. Ozobot Evo je malý přátelský robůtek, který dětem kreativní formou představí svět robotiky

 

Popis

Podrobnosti

Ozobot Evo bílý

Ozobot Evo je zábavný společenský robot, který s dětmi komunikuje zvuky, blikáním LED diod. Dětem od 8 let poslouží jako zábavný společník při výuce programování, robotiky a informatiky. Stejně jako Bit 2.0 můžete Evo naprogramovat jednoduše pomocí unikátních barevných ozokódů, nebo v intuitivním editoru OzoBlockly či aplikaci.

Ideální pro děti od 8 let

Mini robot Ozobot Evo je ještě chytřejší než Ozobot Bit 2.0, takže nabízí více prostoru pro kreativitu dětí a rozvoj jejich programovacích dovedností a znalostí v oblasti robotiky. Navíc je vybaven autonomním chováním, takže hned při prvním zapnutí se rozbliká a začne tančit a během výuky svou neposedností udržuje děti neustále ve střehu. Robota můžete programovat nejen ozokódy, aby sledoval nakreslenou trasu s příkazy, ale také v editoru OzoBlockly nebo v nainstalované aplikaci přes Bluetooth s dosahem až 10 metrů. V ní můžete mimo jiné robota ovládat pomocí citlivého joysticku a Evo bude ihned reagovat.

Dobíjecí baterie

Robot Evo je napájen vestavěnou baterií, kterou můžete snadno dobíjet pomocí USB kabelu, který je součástí balení. Při plném nabití vydrží robot přibližně hodinu běžného používání. Pokud je baterie zcela vybitá, její plné nabití může trvat až hodinu.

Vestavěné senzory sledování čáry a další

Ozobot Evo má sedm optických senzorů pro sledování čáry, takže nakreslenou dráhu projede s maximální přesností a splní bezchybně všechny úkoly zadané s pomocí ozokódů včetně změny barvy, kterou Evo rozpozná díky senzoru barev. Infračervené senzory přiblížení neustále hlídají okolí robota a upozorní ho na všechny překážky v cestě nebo jiného Ozobota Evo. Evo se s ním tak nesrazí, a navíc se s ním pozdraví zablikáním a zvukem ze zabudovaného reproduktoru. Pět barevných diod na přední straně robota Evo neustále hravě poblikává. Reagují na barvu podkladu, nebo si jejich barvu a intenzitu blikání můžete nastavit v aplikaci. Ozobot Evo je vybaven vlastní inteligencí založenou na náhodně generovaných rozhodnutích, takže v případě křižovatky se sám rozhodne, kterou cestou se vydá.

Barevné programování

Ozobot Evo lze naprogramovat třemi způsoby od toho nejjednoduššího, který využívá unikátní barevný jazyk ozokódů, přes skládání barevných bloků až po řízení přes aplikaci. Ozokódy jsou založeny na různých variacích zelené, modré, černé a červené barvy, přičemž každá variace znamená jiný povel (tzv. ozokód). Děti si tak mohou nakreslit barevnými fixy dráhu a připravit na ní pro Evo úkoly – může například měnit rychlost, směr a intenzitu blikání nebo barvu integrovaných LED diod.

O něco složitější je programování v intuitivním editoru OzoBlockly. Ten si otevřete v jakémkoliv prohlížeči a sestavujete program z barevných bloků s jednotlivými příkazy. Díky systému „drag&drop“ děti uvidí, které příkazy nelze dát za sebe, protože k sobě „nepasují“ a v několika úrovních obtížnosti mohou programovat pohyb robota, světelné efekty, nebo složitější podmíněné úkony. Evo má i vlastní aplikaci, přes kterou ho můžete snadno řídit, nastavovat a veškeré pohyby a změny si můžete nahrávat a následně ze záznamu spouštět. Díky aplikaci můžete komunikovat s ostatními uživateli z celého světa a každý den se účastnit nových výzev.

Rozmanité příslušenství a možnosti

Abyste si byli jisti, že Ozobot Evo bude správně reagovat na nakreslenou cestu, můžete si pořídit sadu čtyř popisovačů, které mají optimální šířku hrotu. Další variantou je pak sada dřevěných puzzle, která obsahuje 96 dílků, ze kterých jednoduše složíte dráhy plné zatáček, smyček a křižovatek.

Aplikace pro Ozobot Evo

K programování v editoru OzoBlockly nepotřebujete aplikaci, protože ho lze otevřít v libovolném webovém prohlížeči na tabletu nebo počítači bez ohledu na operační systém zařízení. Můžete si však stáhnout aplikaci Evo by Ozobot, která možnosti robota Evo ještě rozšíří. S její pomocí děti mohou robota ovládat, měnit jeho nastavení od barvy LED diod až po rychlost, komunikovat s dalšími uživateli a plnit výzvy, během kterých prohloubí své programovací dovednosti.

Evo si dobře rozumí i s tabletem, do kterého si stačí stáhnout aplikaci Evo a nechat robota projet nakreslenou dráhu přímo na displeji, využít knihovnu s logickými úkoly nebo si zahrát hru s ostatními uživateli Ozobot robotů. Pokud děti používají ve výuce více robotů Evo, stáhněte si aplikaci EDU Updater Utility, díky které můžete provádět aktualizace na více zařízeních najednou. Aplikace jsou ke stažení zdarma a jsou dostupné pro operační systémy iOS a Android.

Další informace

Další informace

Kód TJ-OZO-070701-01
Značka Ozobot
Barva Bílá
EAN kód 852636005672
Recenze