Hephestos 2

Hephestos 2
22 890 Kč
včetně RP a DPH

Skladem

3D tiskárna, kterou lze sestavit za méně než hodinu.

Tiskárna pro kutily s profesionálními výsledky.
Hephestos 2 je naše druhá tiskárna pro kutily (sestav si sám). Hefestos je založen na Prusa i3, jednom z nejpopulárnějších modelů v komunitě RepRap. S nejnovější verzí jsme ji vyvinuli tak, abychom vytvořili profesionální tiskárnu při zachování ducha originálu. Rozhodli jsme se pro nový design, který nám umožní dosáhnout většího objemu tisku a dosáhnout (X) 210 mm x (Y) 297 mm x (Z) 220 mm.

Popis

Podrobnosti

Materiály a design, klíč ke stabilitě.

Tiskárna Hephestos 2 je vysoce stabilní tiskárna. Abychom toho dosáhli, nahradili jsme tištěné plastové díly kovovými. Použití hliníku a oceli poskytuje profesionální provedení a robustnější strukturu. Tyto materiály jsou kombinovány s poloprůhlednými polymetakrylátovými částmi, které částečně zakrývají vnitřní mechanismus tiskárny.

3, 2, 1… Tisk!

Cílem BQ bylo umožnit, aby byl Hephestos 2 smontován a připraven k tisku za méně než 2 hodiny. Díly byly navrženy s ohledem na to snížit množství komponentů na minimum a optimalizovat vše pro vaše pohodlí a usnadnit jejich rozpoznání. Konečným výsledkem je tiskárna s elegantními linkami a rychlým a efektivním nastavením.

Pokud si to dokážete představit, můžete si to vytisknout.

Hefestos 2 může tisknout 3D kusy s většiny dostupných materiálů na trhu, jako je bronz, dřevo nebo měděné vlákno. To vše díky novému extrudéru, který je 100% navržen společností BQ a zahrnuje trakční systém Double Drive Gear. Tato součást se skládá ze dvou ozubených kol, která tlačí a táhnou vlákno do Hot-Endu s optimální trakcí a přilnavostí. Tímto způsobem může Hephestos 2 snadno tisknout z flexibilních materiálů, jako je FilaFlex.

Nový indukční senzor pro maximální přesnost.

K dosažení bezchybných výsledků musí extruder vždy pracovat ve specifické vzdálenosti od podložky. Hefestos 2 obsahuje nový indukční senzor, který přesně měří tuto vzdálenost. Čidlo je vyrobeno z elektrické cívky, která vytváří magnetické pole. Když se podložka přiblíží k poli, senzor jej detekuje v určité vzdálenosti a upozorní uživatele, jakmile pomocí malé červené LED dosáhne správné polohy. To umožňuje, aby vyrovnání bylo provedeno s maximální přesností. Dodává se také s možností automatického vyrovnávání, kde snímač měří úhel sklonu a podle toho upravuje pohyb motorů tak, aby bylo dosaženo perfektního tisku.

100% BQ elektronika, 100% otevřený zdroj.

Všechny hlavní elektronické komponenty Hephestos 2 byly integrovány do jediné desky: Zum Mega 3D. Tato elektronická deska byla vyvinuta společností BQ a zahrnuje nové funkce a připojení micro-USB. Zlepšuje také odvod tepla a ovládání motorů tiskárny. Kromě toho společnost BQ vyvinula elektronické ovládání pro nový grafický LCD displej, který má ještě intuitivnější rozhraní pro zjednodušení práce uživatelů. Firmware i hardware Hephestos 2 jsou 100% open source.

Další informace

Další informace

Kód BQ-HEPHESTOS 2
Tisk
Technologie FFF
Rozměr tiskové plochy 210 x 297 x 220 mm
Min výška vrstvy 0,05 mm
Max rychlost tisku 200 mm/s
Teplota tisku 0 - 250°C
Průměr trysky 0,4 mm
Průměr filamentu 1,75 mm
Typ filamentu PLA, TPU/TPE, kompozity
Velikost cívky filamentu jakákoliv
Typ tiskové plochy tvrzené sklo
Odnímatelná tisková plocha
ano
Zahřívaná tisková plocha
Ne
Hardware
Řídící deska BQ Zum Mega 3D
Extrudery přímý pohon
Hotend PTFE-vyložený
Vstup/Výstup 100-240V; 0-1,5A/12V; 8A
Mechanika kartézský
Kryt
Ne
Displej LCD
Uložiště SD karta
Konektivita micro USB
Kalibrace tiskové plochy manuální/automatické
Typ kalibračního senzoru indukční
Senzor filamentu
Ne
Senzor ucpané trysky
Ne
Software
Doporučený slicer Cura
Podporované formáty .3mf; .stl; .obj
Základní informace
Značka BQ
Rozměry (mm) 450 x 605 x 571
Hmotnost (kg) 13,72
Rozměry balení (mm) 627 x 465 x 207
Váha balení (kg) 16
Recenze